BUJ

Biežāk uzdotie jautājumi

B12 vitamīns

Mūsu B12 vitamīns nav izgatavots no dzīvnieku izcelsmes produktiem. Tāpēc tas ir piemērots arī vegāniem.

Jā. Tableti var norīt, košļāt vai ļaut izšķīst zem mēles.
Daži B12 vitamīna lietotāji vēlas to lietot zem mēles, tā ir tā saucamā sublingvālā ievadīšana. Tabletei ļauj lēnām izšķīst zem mēles, kur tā caur gļotādu pa tiešo uzsūcas asinsritē.
Kad B12 vitamīns tiek norīts, tam vispirms ir jāpievienojas iekšējam faktoram, kas tiek izvadīts kuņģī. Tad tas var uzsūkties tievajās zarnās.

Piezīme! Tiem, kam veikta kuņģa apvedceļa operācija, ir iekšējā faktora izvadīšanas traucējumi. Viņi var lietot gan zemmēles preparātu, gan arī lielas devas B12 produktu (piemēram, mūsu pašu). 1000 µg B12 vitamīna tiek pasīvi absorbēts no tievās zarnas, pat tad, ja iekšējais faktors netiek izvadīts.
Pētījumi nav parādījuši būtisku atšķirību starp vitamīna uzsūkšanos zem mēles un tā uzsūkšanos tievajās zarnās. Tas vairāk ir ērtības jautājums.

Metilkobalamīns ir aktīvā B12 vitamīna forma. Uztura bagātinātājos parasti izmanto cianokobalamīnu, bet ķermenim tas jāpārvērš par metilkobalamīnu. Metilkobalamīns jau ir bioaktīvā formā.

Metilkobalamīns tiek iegūts ar mikrobu fermentācijas palīdzību. Tas nozīmē, ka tā ražošanā netiek izmantotas dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas.
Metilkobalamīns ir vegānisks, tāpēc piemērots veģetāriešiem un vegāniem.

Taukskābju magnija sāļus ražo no augu eļļām un magnija. Tā ir droša sastāvdaļa, kuru tablešu ražošanā izmanto jau 80 gadus. Taukskābju magnija sāļi tiek izmantoti aptuveni 1% no tabletes svara (tātad 750 mg tabletē tiek izmantoti 7,5 mg; daudzumi ir ārkārtīgi mazi).
Taukskābju magnija sāļus tablešu ražošanā izmanto divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, ja uztura bagātinātāju maisījumu sajauc pirms presēšanas tabletēs, taukskābju magnija sāļi palīdz maisījumam palikt vienmērīgi sajauktam. Vēl viens iemesls ir tas, ka, nospiežot tableti, tabletes viegli pielīp pie preses un sadrūp bez taukskābju magnija sāļu palīdzības. Tāpēc sastāvdaļa tiek izmantota ļoti praktisku iemeslu dēļ.
Internetā periodiski var atrast brīdinājumus par taukskābju magnija sāļiem. Tomēr šiem tekstiem nav zinātniska pamatojuma. Dažreiz brīdinājumi ir par to, kā taukskābju magnija sāļi vājina imūnsistēmu. Šis brīdinājums tomēr ir balstīts uz pārpratumu par 1990. gadā publicēto mēģenes pētījumu.

Vitamīnā B12 izmantotie taukskābju magnija sāļi ir augstas kvalitātes un izgatavoti no vegāniskām sastāvdaļām. Citiem vārdiem sakot, tas ir izgatavots no augu eļļām un magnija oksīda.

B12 vitamīna ražošanas process ir vienkāršots sekojoši:

  1. Ražotne ar mikrobu fermentācijas palīdzību ražo vitamīnu B12, kas nozīmē metilkobalamīnu. B12 vitamīns tiek atdalīts, žāvēts un samalts.
  2. B12 vitamīns tiek nosūtīts uz tablešu ražošanas iekārtu.
  3. B12 vitamīns ir sajaukts ar ksilītu un pildvielām, kas palīdz tabletei iegūt formu. Maisījumu rūpīgi sajauc maisīšanas mašīnā, lai tas ir vienmērīgs. Maisījums kļūst par gaiši rozā pulvera maisījumu.
  4. Maisījumu ievieto presē, kas no maisījuma izspiež cietās tabletes.
  5. Pēc kvalitātes kontroles tabletes tiek sapakotas. Iekārta atskaita traukā 180 tabletes, un svari tās nosver, pārliecinoties, ka traukā ir pareizais daudzums. Gatavi iepakojumi, kas sver pārāk daudz vai pārāk maz, tiek noraidīti.
  6. Pārbaudīts iepakojums ir aizvērts ar vāku.

Curminol

Abus produktus vēlams lietot kopā, lai gan tas nav nepieciešams. Curminol ir īpaši izstrādāts, lai rūpēties par locītavu veselību, taču tam nav tādu spēju kā omega-3 uztura bagātinātājam, kas rūpējās par smadzeņu, sirds un asinsvadu sistēmu labklājību.

Curminol sastāvdaļas, kas ietekmē locītavu labsajūtu un imūnsistēmu, atrodas eļļas kapsulā, lai tās optimāli uzsūktos. Produkts tomēr satur mazāk omega-3 taukskābju (EPA, DHA un citas) nekā omega-3 produkts no Somijas Veselības Produkti, tāpēc papildus Curminol iesakām arī atsevišķu omega-3 piedevu.

Abus produktus var lietot kopā, kas nodrošina adekvātu omega-3 taukskābju uzņemšanu.

D3 vitamīns

Kapsulas apvalks ir izgatavots no želatīna, kas iegūts no liellopiem un tāpēc ir dzīvnieku izcelsmes.
Turklāt D vitamīna produkts ir izgatavots, izmantojot lanolīnu no aitas vilnas, tāpēc tā arī ir dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļa.

Bieži tiek jautāts, vai D vitamīns ir dabīgi vai sintētiski iegūts. Uztura bagātinātāji no Somijas Veselības Produkti satur D3 vitamīnu – holekalciferolu. Tas ir tas pats vitamīns, ko nelielos daudzumos mēs uzņemam ar uzturu un kas vasarā veidojas mūsu ādā ultravioletā B starojuma ietekmē.

D3 vitamīns tiek ražots rūpnieciski, imitējot tā dabisko veidošanos. 7-dehidroholesterīns tiek atdalīts no lanolīna (aitas vilnas vasks) un pēc tam tiek apstarots ar ultravioleto starojumu, kā rezultātā veidojas D3 vitamīns.

Tehniski runājot, mūsu D vitamīns ir sintētisks, jo tas tiek ražots sintētiski. Tomēr ražošanas metode atdarina to, kā tas veidojas dabiski, un gatavais D vitamīns, holekalciferols, ir tā pati sastāvdaļa, kas veidojas mūsu ādā.

Šobrīd mēs pārdodam D vitamīnu, kas ražots Norvēģijā.

Ja suņiem tiek dots D vitamīns, ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar tā daudzumu. D vitamīns no Somijas Veselības Produkti ir pārāk spēcīgs un tāpēc nepiemērots suņiem, pat mūsu D vitamīns satur tikai 20 µg. Drošāk ir barot ar suņu barību, kas dabiski jau satur D vitamīnu.

Košļājamais D vitamīns satur ksilītu kā saldinātāju, kā arī citronu aromatizētāju.

D vitamīna glabāšanas laiks ir 3 gadi.

Mūsu D vitamīns satur saulespuķu eļļu. Eļļa nav auksti spiesta, taču kapsulā ir tik mazs eļļas daudzums, ka nav nozīmes, vai eļļa ir auksti spiesta vai nē, atšķirībā no pārtikas gatavošanā izmantotās eļļas.

D vitamīnu bērnam labāk dot katru dienu. Mēs iesakām vienu gadu vecam bērnam dot 15 µg D3 vitamīna dienā. Sākot no divu gadu vecuma, devu var palielināt līdz 20 µg dienā.

D vitamīns nekādā veidā neietekmē holesterīna līmeni, neizraisa arī aritmiju. Gluži pretēji, pētījumi liecina, ka D vitamīns ir labvēlīgs sirds veselībai.

Lietojot D vitamīnu, ievērojiet ieteicamās lietošanas vadlīnijas. Vispārīgi runājot, mēs iesakām pieaugušajiem uzņemt 50 µg D vitamīna dienā. Ja kādam ir ievērojams liekais svars, 100 µg var būt piemērotāks daudzums. Tādas pašas vadlīnijas ir piemērotas arī kādam, kas cieš no sirds un asinsvadu slimībām.
Saskaņā ar pētījumiem D vitamīns atbalsta sirds veselību. Ar D vitamīna lietošanu vien nepietiek, tomēr ir jāievēro vai jāpiemēro citi sirdij veselīgi ieradumi. Svarīgi sirds veselīga dzīvesveida faktori ir, piemēram, Vidusjūras diētas ievērošana, pareiza fiziskā slodze, atpūta, stresa pārvarēšana un rūpes par labām attiecībām. Ja Vidusjūras diēta vēl nav pazīstama, to ir vērts papētīt.

D vitamīna kapsulu apvalks ir izgatavots no liellopu želatīna. Tas ir labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību, piemēram, atbalsta nagu un skrimšļu veselību.

Alerģiju izraisa alerģija pret noteiktu olbaltumvielu no pārtikas avota. Saulespuķu eļļa pati par sevi nedrīkst izraisīt alerģisku reakciju, jo tajā nav sēklu olbaltumvielu. D vitamīnu var uzņemt, pat ja tajā ir saulespuķu sēklu eļļa. Eļļas daudzums kapsulā ir ļoti mazs.

Tā kā ābolskābe nesatur ābolu olbaltumvielu, tai nevajadzētu izraisīt alerģisku reakciju. Lai justies droši, mēs iesakām sākumā izmēģināt ļoti mazu košļājamā D vitamīna gabaliņu.

D vitamīnam var būt ļoti neliela zāļu mijiedarbība ar dažām asinsspiediena zālēm. Teorētiski D vitamīnu var lietot kopā ar visām asinsspiediena zālēm, taču to joprojām var pārbaudīt ar savu ārstu.

Omega-3 zivju eļļa 3+ family


Acetilsalicilskābes lietošana neietekmē omega-3 taukskābju daudzumu asinīs.

Saskaņā ar zinātnisko pētījumu pārskatu, zivju eļļas lietošana kopā ar antikoagulantiem vai acetilsalicilskābi, piemēram, nepalielina asiņošanas risku. Ieteicamais omega-3 NO Somijas Veselības Produkti daudzums  (EPA un DHA kopā 620 mg divās kapsulās) ir pietiekami mērens, lai asiņošanas risks nepalielinātu pat pēc piesardzīgākiem aprēķiniem.

Klients, iespējams, vēlēsies tomēr konsultēties ar savu ārstu, kuram var būt atšķirīgs viedoklis par šo jautājumu.

Avots: Wachira JK, et al. n-3 Fatty acids affect haemostasis but do not increase the risk of bleeding: clinical observations and mechanistic insights. Br J Nutr. 2014. gada maijs;111(9):1652-62.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24472372

Kvalitāte var nedaudz pasliktināties, jo taukskābju sasmakums var nedaudz palielināties, lai gan, visticamāk, ne tik ievērojami.

Jūs varat lietot omega-3 eļļas kapsulas pēc derīguma termiņa beigām, uzņemoties atbildību. Tomēr, ja produktam ir ar maņām uztveramas izmaiņas, mēs neiesakām to turpināt lietot.

Būtu labi konsultēties ar savu ārstu. Zivju eļļai parasti ir tikai pozitīva ietekme pacientiem ar sirds slimībām.

Zivju eļļas uztura bagātinātāji joprojām var būt noderīgi, pat ja zivis tiek ēstas lielos daudzumos.

Labs piemērs ir plašais Japānas JELIS pētījums, kurā zivju eļļas piedeva ievērojami samazināja sirdsdarbības traucējumu skaitu, lai gan ir zināms, ka Japānā zivju patēriņš ir augsts. Dažos rietumu pētījumos ir arī novērots, ka slimību risks ir samazinājies, īpaši tiem, kuri papildus zivju ēšanai ir lietojuši zivju eļļu.

Persona, kurai ir alerģija pret zivīm, visticamāk, var lietot zivju eļļu, jo alerģija ir reakcija uz olbaltumvielām, kuras nedrīkst būt labas kvalitātes zivju eļļas sastāvā. Tomēr, ja kāds vēlas lietot zivju eļļu, viņam jārīkojas piesardzīgi, sākumā uzņemot tikai nelielu tā daudzumu. Tomēr, ja kādam alerģija pret zivīm ir tik smaga, ka izraisa anafilaktisku šoku, zivju eļļu lietošana nav ieteicama.

Šajā kontekstā “citas” attiecas uz DPA, dokozapentaēnskābi. Tā ir arī viena no sirdij labvēlīgajām omega-3 taukskābēm.

Omega-3 kapsulas apvalks ir izgatavots no liellopu želatīna.

Magnesium+

Magnesium+ satur magnija oksīdu.

Produktā tiek izmantots magnija oksīds, jo vienā tabletē var ietilpt vairāk elementāra magnija. Ja produktā tiktu izmantots magnija citrāts vai magnija helāts, tablešu ikdienas porcija būtu lielāka, lai sasniegtu vienādu magnija uzņemšanas devu.

Tā ir taisnība, ka magnija citrāts ir nedaudz labāk un pārliecinošāk uzsūcas nekā magnija oksīds. Taču magnija daudzums mūsu produktā ir tik liels, ka praktiski tiek uzņemts pietiekami daudz magnija. Tāpēc magnija oksīds darbojas arī tad, ja magnija daudzums produktā ir pietiekams.

Mūsu magnija produkti nesatur sveķus.

Magniju bieži iesaka lietot vakarā, jo tas acīmredzot pozitīvi ietekmē aizmigšanu.

Uztura bagātinātājus parasti jālieto kopā ar ēdienu. Magnijam ir nedaudz relaksējoša iedarbība, tāpēc ieteicams to lietot vakarā, piemēram, agrā vakarā.

Multivitamīni no Somijas Veselības Produkti satur 10 mg cinka un Magnesium+ ir 5 mg cinka. Lietojot šos divus produktus vienlaikus, kopējais cinka daudzums dienā ir 15 mg. Eiropas pārtikas nekaitīguma iestāde EFSA ir ieteikusi noteikt cinka maksimālo dienas robežu 25 mg. Pirms ieteikt klientiem vairāk nekā vienu produktu ar cinku, Jums ir jāpārbauda savas valsts tiesību akti.

Magnija tablete ir ūdenī šķīstoša. Tas, kā tablete izšķīst glāzē ūdens, nav salīdzināma ar to, kā tā izšķīst kuņģī.

Magnija uzsūkšanai ir svarīgi to uzņemt ar ūdeni. Magnija oksīda uzsūkšanai nepieciešams ūdens kuņģī. Kuņģī vienmēr ir nedaudz ūdens, bet tabletes lietošana kopā ar glāzi ūdens noteikti palīdz. Tātad, lietojot magniju ar ūdeni, tas neizšķīst pārāk ātri.

Turklāt, ja magniju lieto katru dienu, kā ieteikts, nevajadzētu uztraukties, ka tas pārāk ātri izšķīst.

Melatonīns

Pastāv tikai divas veselīguma norādes, kas ir oficiāli apstiprinātas attiecībā uz melatonīnu: palīdz iemigt un mazina jetlag sekas. Tāpēc NEVAR apgalvot, ka ir arī citi ieguvumi veselībai.

Šobrīd ir maz zināms par melatonīna ilgtermiņa ietekmi uz veselību. Tomēr kopumā melatonīns tiek uzskatīts par ļoti drošu. Visticamāk, ka turpmākajos gados būs pieejami pētījumu rezultāti par melatonīna ilgtermiņa ietekmi uz veselību.

Perfect Skin+

Produkts satur makadāmijas eļļu, tāpēc neiesakām to lietot tiem, kam ir alerģija pret riekstiem.

Produkta sastāvā esošie kviešu keramīdi nesatur glutēnu.

Zinc+C 500 mg

Mūsu Zinc+C tablete ir norijama. Tik liela C vitamīna daudzuma lietošana pastilā būtu ļoti kaitīga zobu emaljai, tādēļ produktu labāk norīt.

Vispārīgie jautājumi


Gan D vitamīna, gan zivju eļļas kapsulas un to saturs saglabājas pat sasaldējot tos. Uztraukumam nav pamata. Tos var “atkausēt” istabas temperatūrā.
Produkti, kas sastāv no tabletēm, nebojājas. Ja temperatūra tomēr ir ļoti zema, pastāv neliels risks, ka dažu produktu želatīna apvalks tiks bojāts, taču tas notiek ļoti reti.

Pasūtījumi

Jūs varat veikt pasūtījumu mūsu vietnē https://somijasveselibasprodukti.lv/musu-produktia/ vai sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas dienestu pa tālruni 66334400 (darbdienās no plkst. 10:00-16:00) vai rakstot e-pastu (info@soometervisetooted.lv).

Ja pēc pasūtījuma veikšanas pārlūkprogramma novirza Jūs uz pateicības lapu, varat būt droši, ka pasūtījums ir saņemts. Turklāt Jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu uz e-pasta adresi, kuru norādījāt pasūtot preci. Ja neesat saņēmuši apstiprinājuma e-pastu, iesakām pārbaudīt e-pasta mistkasti.

Par katru produktu Jūs saņemsiet atsevišķu apstiprinājumu.

Parasti pasūtījuma piegāde ilgst apmēram divas nedēļas. Ja šo divu nedēļu laikā neesat saņēmuši savu preci, lūdzam rakstīt e-pastu uz info@soometervisetooted.lv vai sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas dienestu darbdienās no plkst. 10:00-16:00. Mūsu klientu apkalpošanas dienesta numurs ir 66334400.

Jūs varat zvanīt mūsu klientu apkalpošanas dienestam pa tālruni 66334400 (darbdienās no plkst. 10:00-16:00) vai rakstīt mums uz e-pastu (info@soometervisetooted.lv).

Pasūtījumus nosūtām kā vēstuli (mazas paciņas), tāpēc sūtījumiem nav piemērots izsekošanas numurs. Tomēr, ja divu nedēļu laikā pasūtījums joprojām nav piegādāts, lūdzam sazināties ar mūsu atbalsta komandu.

Mēs vēlamies piegādāt savus produktus pēc iespējas vienkāršāk – pa taisno uz mūsu klientu mājām.

iem nav piemērots izsekošanas numurs. Tomēr, ja divu nedēļu laikā pasūtījums joprojām nav piegādāts, lūdzam sazināties ar mūsu atbalsta komandu.

Parasto preču sūtījumā tiks iekļauts rēķins. Šo rēķinu varat izmantot, lai samaksāt par preci internetbankā.

Jautājumos par rēķina termiņa maiņu, lūdzam sazināties ar mūsu klientu apkalpošanas dienestu pa e-pastu info@soometervisetooted.lv vai tālruni 66334400 (darbdienās no plkst. 10:00-16:00).

Nē, papildus piegādes izmaksas nebūs. Piegādes izmaksas ir iekļautas kopējā preces cenā.

Ja kāda iemesla dēļ Jūs turpmāk nevēlaties saņemt jaunas precu piegādes, varat jebkurā laikā atcelt Jūsu abonementu, zvanot uz klientu atbalsta dienestu pa tālruni 66334400 (darbdienās no plkst. 10:00-16:00) vai nosūtot mums e-pastu uz info@soometervisetooted.lv. Lūdzu, atcerieties atcelt abonementu 14 dienas pirms nākamā nosūtīšanas datuma, ja vēlaties, lai atcelšana attiektos uz nākamo sūtījumu. Jūs varat apskatīt iepriekšējo rēķinu, lai uzzinātu nākamā sūtījuma datumu.
Lūdzu, ņemiet vērā: ja nosūtīsiet mums e-pastu ar pieprasījumu, Jūsu abonements tiks apturēts tikai tad, kad apstrādāsim Jūsu e-pastu.

Jūs varat atgriezt nelietotus, neizpakotus un pārdošanai piemērotus produktus 14 dienu laikā pēc pasūtījuma atcelšanas. Jums ir tiesības atcelt pasūtījumu 14 dienu laikā. Atteikšanās laiks sākas, kad klients saņem produktus. Visiem atgrieztiem produktiem ir jābūt nelietotiem. Gadījumā, ja Jums ir pretenzijas, lūdzu, sazinieties ar mūsu klientu apkalpošanas dienestu; viņi katru atgriešanu risina individuāli: e-pasts info@soometervisetooted.lv vai klientu apkalpošanas numurs: 66334400 (darbdienās no plkst. 10:00-16:00).

Jā, par produkta atgriešanas izmaksām atbildīgs ir patērētājs.

Ja esat jau samaksājuši par rēķinu, bet nolēmuši tomēr atgriezt preci, Jūs saņemsiet atgriešanu par samaksāto summu, zvanot uz mūsu klientu atbalsta dienestu pa tālruni 66334400 (darbdienās no plkst. 10:00-16:00) vai rakstot uz e-pastu info@soometervisetooted.lv Lūdzu, esiet gatavi sniegt savu bankas konta numuru, lai mēs varētu izsniegt Jums kompensāciju ar tādu pašu maksāšanas veidu.

Vispārīgi

Patērētāju atsauksmes ir tikai no klientiem, kuri ir iegādājušies mūsu produktus. Tās ir saņemtas no klientiem, kas izmantoja mūsu klientu apkalpošanas dienestu (vai atbildēja uz klientu apmierinātības aptaujām/pārskatīšanas pieprasījumiem). Izmantojot dažus no mūsu jaunajiem produktiem, mēs varam lūgt produktu testētājus sniegt godīgas atsauksmes par produktu. Testētājam nav pienākuma sniegt pozitīvas atsauksmes apmaiņā pret produkta saņemšanu.

Patērētāju atsauksmes tiek pieprasītas pa e-pastu no klientiem, kuri ir pasūtījuši šo produktu. Tāpēc mēs varam būt pārliecināti, ka attiecīgā persona patiešām ir iegādājusies doto produktu. Turklāt mēs varam saņemt vispārīgas atsauksmes par produktu pa e-pastu, kas nosūtīti uz mūsu klientu apkalpošanas dienestu, kur tiek pārbaudīts, vai attiecīgā persona ir mūsu faktisks klients.