Intervija ar Jami Kinnunen

Intervija ar Jami Kinnunen

Intervija ar Jami Kinnunen

“Es vēl neesmu varējis parādīt savu vislabāko rezultātu – un tieši tas mani motivē!”

Somijas Veselības produktu gadadienā intervējām vienu no mūsu sponsorētajiem sportistiem – Jami Kinnunenu. Kā šķēpmetējs trešajā paaudzē viņš stāsta par šī sporta veida burvību un prasīgumu, kā arī var justies lepns par to, ka viņa līdzšinējo labāko sasniegumu vidū ir divas zelta medaļas Somijas čempionātos.

somijas_veselibas_produkt_Jami_Kinnunen

1. Kad tevī radās interese par šķēpmešanu, kas tajā tev ir tik saistošs?
Kad sāku, man bija vienpadsmit vai divpadsmit gadu. Šķēpmešanā man īpaši patīk tas, ka dažāda attīstība un panākumi ir viegli pamanāmi. Ar laiku man ir iepaticies arī šī sporta veida prasīgums.

2. Kas līdz šim ir tavs lielākais individuālais sasniegums?
Mans lielākais sasniegums ir pirmā zelta medaļa Somijas čempionātā 2012. gadā, ieskaitē līdz 17 gadiem. Esmu izcīnījis Somijas čempionāta zeltu arī ieskaitē līdz 20 gadiem, man ir arī vairākas citas medaļas.

3. Vai tu vienmēr esi bijis tik motivēts, vai arī kādreiz esi domājis par šķēpmešanas ceļa noslēgšanu?
Jā, ir bijuši brīži, kad esmu domājis pakārt šķēpu vadzī – piemēram, savainojumu gadījumā, bet es zinu, ka es vēl neesmu varējis parādīt savu vislabāko rezultātu, un tieši tas man ļauj turpināt un uztur motivāciju.

4. Arī tavs vectēvs, tēvs un onkulis ir šķēpmetēji. Kā šis sporta veids ir laika gaitā mainījies? Vai tavas treniņu metodes atšķiras no tā, kā savā laikā trenējās tavi priekšgājēji?
Ja senāk šķēpmetēji bija tikai spēka sportisti, pašlaik sava loma ir arī daudziem citiem faktoriem. Šobrīd cilvēki, kas nodarbojas ar šķēpmešanu, ir no daudz plašākas sporta aina, ir arī daudzpusīgāki. Mūsdienu sportisti gan daudz nodarbojas ar izturības treniņiem, vienlaikus iepriekšējās paaudzes vienkārši strādāja fizisku darbu un, tam pateicoties, bija arī labākā formā.

5 Kāds treneris ir tavs tēvs, Kimmo Kinnunens?
Viņš ir ļoti prasīgs. Citi treneri noteikti vieglāk sniegtu pozitīvu atgriezenisko saiti, bet, ja mans tēvs mani par kaut ko uzslavē, es pilnīgi noteikti zinu, ka esmu izdarījis lielisku darbu.

Jami Kinnunen_somijasveselibasprodukti

“Es vēl neesmu varējis parādīt savu vislabāko rezultātu – un tieši tas mani motivē!”

6. Vai tu sev izvirzi daudz mērķu?
Katrā treniņā varētu būt kāds mērķis, kuru centies sasniegt, bet, protams, iespēja piedalīties olimpiskajās spēlēs ir mans vislielākais mērķis, viss pārējais pēc tam būtu tikai bonuss.

7. Kādi plāni tev ir šim gadam un nākamajam gadam?
Skolā man ir jāiziet savas prakses un, protams, daudz trenēšos. Pašreizējās situācijas dēļ man ir grūti plānot būtiskus, ilgtermiņa plānus.

8. Sportista dzīve noteikti ir daudzējādā ziņā apgrūtinoša un nogurdinoša. Kā rūpējies par sevi, īpaši savu veselību, un uzturi visu līdzsvarā?
Gadu gaitā esmu sācis aizvien vairāk apzinātas uzmanības pievērst uzturam, tas man ir nozīmīgā vietā. Relaksējos un atpūšos, klausoties mūziku, skatoties filmas un pavadot laiku ar draugiem.

9. Vai un kādas pārtikas piedevas tu izmanto?
Izmantoju dažādas Somijas Veselības produktu vitamīnu piedevas, piemēram, Multivitamīnus un Fenugreek+.

10. Ko vēlētos pateikt bērnam vai pusaudzim, kas domā par šķēpmetēja karjeru?
Vēlu dzīvot aktīvu dzīvi un darīt dažādas lietas. Līdz divdesmit gadu vecumam būtu labi nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, pat tad, ja vēlāk vēlies koncentrēties tikai uz vienu, konkrētu veidu, un es teiktu, ka nepārvērties treniņus apsēstībā un nepārspīlējiet – atcerieties, ka dzīvei jābūt arī lieliskai un jautrai.

Jami_Kinnunen_Fenugreek_somijas_veselibas_produkt

Izmantoju dažādas Somijas Veselības produktu vitamīnu piedevas, piemēram, Multivitamīnus un Fenugreek+.

Dalīties

Mēs rūpējamies par Jūsu veselību

Ja vēlaties saņemt ekskluzīvus piedāvājumus, lasīt par mūsu produktiem un veselīgu dzīvesveidu, piesakieties jaunumiem.

Vairāk informācijas