Uztura ietekme uz miega kvalitāti galvenokārt balstās uz to, ka serotonīna un melatonīna ražošanai ir nepieciešams triptofāns un dažas citas uzturvielas. Ir atzīmēts, ka triptofāns palielina subjektīvi piedzīvoto miegainību un uzlabo miega kvalitāti (Jenkins 2016).
Lai pietiekami daudz triptofāna nonāktu smadzenēs, ir svarīgi izvēlēties tos pārtikas produktus, kuros ir pēc iespējas vairāk triptofāna attiecībā pret citām lielām neitrālām aminoskābēm (LNAA). Tas ir tāpēc, ka šīs aminoskābes konkurē ar triptofānu, lai tās šķērsotu asins-smadzeņu barjeru un dotos pa taisno uz smadzenēm.
Labs, dabisks triptofāna avots ir ķirbju sēklu pulveris. Ja lietot to vakaros, organisms saņems pietiekami daudz triptofāna, kas būtiski uzlabos miega kvalitāti (Hudson 2005). Papildus ķirbju sēklu pulverim vajadzētu lietot pietiekami daudz ogļhidrātu, jo triptofāna metabolismam nepieciešams neliels insulīna palielinājums, lai triptofāna līmenis smadzenēs varētu pietiekami paaugstināties. Vakaros jāizvairās no sūkalu olbaltumvielu un sazarotās ķēdes aminoskābju (BCAA) patēriņa, jo pārējās lielās neitrālās aminoskābes, kas tajās ir, samazina triptofāna daudzumu, kas šķērso smadzenēs esošo asins-smadzeņu barjeru. Triptofāna lietošanu kā uztura bagātinātāju var uzskatīt par apšaubāmu, jo tā lietošana ir saistīta ar nopietnām, kaut arī retām blakusparādībām. Šos efektus varēja izraisīt triptofāna piedevu piesārņojums.
Pēdējās četrās stundās pirms gulētiešanas nevajadzētu ēst smagas maltītes, jo smaga maltīte var pasliktināt miega kvalitāti. Jaunākie pētījumi ir parādījuši, ka cilvēki, kuriem ir daudzpusīgs zarnu mikrobioms, parasti arī labāk guļ (Smith 2019). Labu mikrobiomu var uzturēt un noteikt, ievērojot kvalitatīvu diētu, kas bagāta ar augļiem un dārzeņiem. Ieteicams arī lietot jogurtu, jo tas ir labs probiotiku avots. Ir pierādīts, ka Vidusjūras diētas ievērošana labi ietekmē miega kvalitāti (Campanini 2017).